DeLuXe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeLuXe

Lineage 2 Dex - DeLuXe Clan .
 
HomeGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 YOU HAVE TO SEE THIS

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Marylina
DLX Administrator
DLX Administrator
Marylina


Female
Number of posts : 200
Age : 34
Location : Bucharest
Feeling/Humor : Bored
Registration date : 2008-02-02

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 8:54 am

QUOTE(rashid @ Sep 26 2006, 13:07) *
WoW are 7 milioane de subscriberi, am sa presupun ca Lineage se joaca 1 milion (desi sunt sigur ca exagerez), Guild Wars se mai joaca inca 1 milion, Everquest se mai joaca inca un milion... Daca WoW-ul nu ar fii "pay to play", sau daca taxa lunara ar fii mai mica jumatate din toti "fanii" celorlalte jocuri ar migra spre WoW (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)


Lineage II: The Chaotic Chronicle (Korean:리니지 2) is a fantasy massively multiplayer online role-playing game (MMORPG), for the computer and sequel to Lineage. It has become very popular since its October 1, 2003 launch, reporting 1.5 million subscribers worldwide on Teon + Bartz in September 2004. According to the April 27 press release by NCsoft, Lineage II has over 14 million subscribers worldwide.

Surse:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lineage_2
http://www.plaync.com/us/news/2006/04/ncsoft_celebrat_1.html

L2 are de 2 ori mai multi jucatori decat WoW. Nu stiu de unde ai scos-o ca "L2 are 1 mil de jucatori si sunt sigur ca exagerez...". L2 are de 2 ori mai multi jucatori decat WoW fara sa aibe in nume "Warcraft". Cred ca asta spune tot... Wow nici 7 milioane de jucatori n-are:
http://en.wikipedia.org/wiki/World_of_warcraft

QUOTE(rashid @ Sep 26 2006, 13:07) *
World of Warcraft has almost seven million active subscriptions worldwide as of September 2006.


This post has been edited by YoYo69ErS: Sep 29 2006, 00:01





POST LUAT DE PE SOFTPEDIA FORUM
Back to top Go down
https://deluxe.forumotion.co.uk
GoldenBoy
DLX Senior
DLX Senior
GoldenBoy


Male
Number of posts : 61
Age : 35
Location : in garsoniera x( .. caut chirie xD
Feeling/Humor : don`t fok whit me...
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 12:50 pm

bullllllllshit ..... un jucator de Gould Wars ... va asigur si imi bag ambele maini in foc .. ca nu se lasa Guild Wars nici dak i se plateste 20 de ani in avans pe WoW ... am jucat GW si an tone de prieteni acolo .. sunt sigur ... si as putea sa zic ca ... lineage is the same thing Very Happy mai ales ca guild wars are un sistem destul de mijto .. fatza de lineage sau wow ... nu platesti lunar .. cumperi jocu` ... care nici nu e asa scump ... si joci moka ... free .. greitis xD pe Global srv .... guild wars rocks cheers

edit: pacat ca nu sunt srv private de GW Sad
Back to top Go down
Marylina
DLX Administrator
DLX Administrator
Marylina


Female
Number of posts : 200
Age : 34
Location : Bucharest
Feeling/Humor : Bored
Registration date : 2008-02-02

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 4:48 pm

14 milioane de jucatori de lineage DOAR PE OFFICIAL .... date din 2007 .... tu realizezi ce inseamna asta ? tzara noastra are vreo 23kk locuitori ...playerii oficialului sunt cat jumate in locuitorii romaniei @_@ ... si cand te gandesti ca cel putin 10 milioane mai joaca si pe servere private ... inseamna ca NUMARUL JUCATORILOR DE LINEAGE DIN TOATA LUMEA ESTE DIRECT PROPORTIONAL CU NUMARUL TOTAL DE LOCUITORI AI ROMANIEI (cu tot cu emigrantii ilegali care figureaza ca locuind in ro si ei sunt la furat in italia/spania sau alte tzari de genu` )
Back to top Go down
https://deluxe.forumotion.co.uk
Tarsonis
DLX Moderator
DLX Moderator
Tarsonis


Male
Number of posts : 84
Age : 37
Location : Bucharest
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 5:02 pm

Marylina wrote:
14 milioane de jucatori de lineage DOAR PE OFFICIAL .... date din 2007 .... tu realizezi ce inseamna asta ? tzara noastra are vreo 23kk locuitori ...playerii oficialului sunt cat jumate in locuitorii romaniei @_@ ... si cand te gandesti ca cel putin 10 milioane mai joaca si pe servere private ... inseamna ca NUMARUL JUCATORILOR DE LINEAGE DIN TOATA LUMEA ESTE DIRECT PROPORTIONAL CU NUMARUL TOTAL DE LOCUITORI AI ROMANIEI (cu tot cu emigrantii ilegali care figureaza ca locuind in ro si ei sunt la furat in italia/spania sau alte tzari de genu` )

Si ideea e?daca ziceai ca 14 milionane de oameni din Romania joaca lineage atunci mai era ceva...asa poti sa zici ca sunt oameni care fumeaza de 9x mai multi ca locuitorii Romaniei Very Happy...deci nu e ceva fabulos ca 14kk de oameni joaca lineage...cea ce este cu absolut fabulos il reprezinta puterea serverelor oficiale de pot sa sustina atatia playeri.Si sa ne gandim si la buzunarul ncSoft cu cati bani se ingrasa pe luna numai din lineage Suspect
Back to top Go down
Marylina
DLX Administrator
DLX Administrator
Marylina


Female
Number of posts : 200
Age : 34
Location : Bucharest
Feeling/Humor : Bored
Registration date : 2008-02-02

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 5:21 pm

pai normal ca se ingrasa ... dar gandeste`te ca datorita playerilor de pe official peste 250 de koreeni au locuri de munca foarte foarte bine platite .. si tot din banii playerilor de pe off se intretzin si acele servere ...

si daca stai bine sa te gandesti ca in jur de 25 de milioane de oameni joaca lineage ... e foarte mult ... pentru ca astia sunt oameni fara viata sociala .... 25 de milioane .. e un numar foarte mare .. .apreciaza de rog ... sunt oameni care joaca un singur joc ....

nu e vorba de oameni care joaca shootere ... ca sunt 100 de milioane ..... nu e mult .. ca joaca un joc ce nu provoaca dependenta .. si sunt cateva sute poate mii de shootere ... dar 25 de milioane de oameni sa joace aceelasi joc .... e mult ... foarte mult ... NCSOFT a revolutionat ...

chiar daca wow este inca primul in top ... wow a fost in primul rand ridicat de la inceput pt ca avea WARCRAFT in nume ... iar cei de la blizzart au profitat de asta din plin ... are 7kk de jucatori in toata lumea si maxim 1kk pe servere private pt ca nu prea exista servere private de wow ... nici macar 1 care sa se aproprie 20-30% de off .... sunt cateva foarte buguite si pe cat de repede apar pe atat de repede dispar ...
Back to top Go down
https://deluxe.forumotion.co.uk
Tarsonis
DLX Moderator
DLX Moderator
Tarsonis


Male
Number of posts : 84
Age : 37
Location : Bucharest
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 5:34 pm

Marylina wrote:


nu e vorba de oameni care joaca shootere ... ca sunt 100 de milioane ..... nu e mult .. ca joaca un joc ce nu provoaca dependenta .. si sunt cateva sute poate mii de shootere ... dar 25 de milioane de oameni sa joace aceelasi joc .... e mult ... foarte mult ... NCSOFT a revolutionat ...
.

Atata timp cat se joca sunt dependenti...noi suntem dependenti de 1 singur joc ei de mai multe asa ca Razz
Back to top Go down
Marylina
DLX Administrator
DLX Administrator
Marylina


Female
Number of posts : 200
Age : 34
Location : Bucharest
Feeling/Humor : Bored
Registration date : 2008-02-02

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 8:02 am

da`mi si mie un beep cand vezi un om sa joace un shooter 3 ani de zile zi de zi peste 4-5 ore pe zi ...
Back to top Go down
https://deluxe.forumotion.co.uk
SHUMMY
Alvin The Chipmunk
Alvin The Chipmunk
SHUMMY


Male
Number of posts : 77
Age : 38
Location : Iasi
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 3:34 pm

counter strike Smile
Back to top Go down
sCIPio
DLX Moderator
DLX Moderator
sCIPio


Male
Number of posts : 95
Age : 46
Location : Iasi, Romania
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 7:24 pm

Zi-i lui Z3rgy sa-ti dea bip si sa-ti povesteasca cum mergea la concursuri pe tzara la cs
In alta ordine de idei.. cum adik jucatorii de L2 nu au viatza sociala? lol! Hm.. acuma ca stau si ma gandesc mai bine, nu imi amintesc f bine cum arata prietenii mei la fatza. Priveste si partea buna.. cu cat stai si joci L2 mai mult, cu atat cheltui mai putini bani prin cluburi, pizzerii, biliarduri, filme, etc, etc. Eu vreau sa joc L2 pana ma fac ca Bill Gates
Back to top Go down
GoldenBoy
DLX Senior
DLX Senior
GoldenBoy


Male
Number of posts : 61
Age : 35
Location : in garsoniera x( .. caut chirie xD
Feeling/Humor : don`t fok whit me...
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 9:35 pm

dap ... shummy are dreptate ... counter strike xD .... doamne .. nici nu vreau sa ma gandesc ... cat timp pierdeam ... cu cs ... bine ca mi`am gasit leacu` .. sa nu`mi mai stric ochii la cs Very Happy .... mai fain mi stric cu L2 xD
Back to top Go down
Tarsonis
DLX Moderator
DLX Moderator
Tarsonis


Male
Number of posts : 84
Age : 37
Location : Bucharest
Registration date : 2008-02-03

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 10:29 pm

Cunosc un jucator de aici de pe Dex care a jucat CS in PGL si acum joaca lineage.Momentan e in Avengers Royal...de la el am luat boala cu L2 app:D
Back to top Go down
Marylina
DLX Administrator
DLX Administrator
Marylina


Female
Number of posts : 200
Age : 34
Location : Bucharest
Feeling/Humor : Bored
Registration date : 2008-02-02

YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 2:20 am

sCIPio wrote:
Zi-i lui Z3rgy sa-ti dea bip si sa-ti povesteasca cum mergea la concursuri pe tzara la cs
In alta ordine de idei.. cum adik jucatorii de L2 nu au viatza sociala? lol! Hm.. acuma ca stau si ma gandesc mai bine, nu imi amintesc f bine cum arata prietenii mei la fatza. Priveste si partea buna.. cu cat stai si joci L2 mai mult, cu atat cheltui mai putini bani prin cluburi, pizzerii, biliarduri, filme, etc, etc. Eu vreau sa joc L2 pana ma fac ca Bill Gates


mey sa stii ca ai dreptate .. inainte ieseam cel putin o data la 2 seri pe undeva .... acu` cand ma vad cu tarsonis si alva ... cand se mai roaga prietenii de mine sa iesim la o pizza sau la o cafea in oras ... cand reuseste prietenul sa ma convinga sa ies ... dar oricum maxim maxim de 2 ori pe saptamana ... de obicei cam odata ... ai dreptate la faza asta cip ... Bill Gates ... soon i`ll score one vs you lol!
Back to top Go down
https://deluxe.forumotion.co.uk
Sponsored content





YOU HAVE TO SEE THIS Empty
PostSubject: Re: YOU HAVE TO SEE THIS   YOU HAVE TO SEE THIS Icon_minitime

Back to top Go down
 
YOU HAVE TO SEE THIS
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
DeLuXe-
Jump to: